Jak prać ubranka niemowlęce?

Młodzi rodzice mają wiele rzeczy na głowie, a wraz z pojawieniem się w domu maleństwa, jeszcze więcej pytań. Jednym z nich jest to, jak prać ubranka niemowlęce. Dla rodziców dobro dziecka jest priorytetem i chcą dla niego jak najlepiej. Skóra noworodka jest niezwykle delikatna i zasługuje na szczególne traktowanie. Dotyczy to nie tylko kosmetyków pielęgnacyjnych, ale także detergentów do prania.

Pierwsze pranie ciuszków dla noworodka?

Wielu rodziców staje przed dylematem, kiedy jest odpowiedni czas na rozpoczęcie prania ubranek niemowlęcych. Tak naprawdę można to zrobić w dowolnym momencie, byle by przed narodzinami. Najrozsądniejszym sposobem działania jest pranie kilku partii ciuszków każdego tygodnia, tak aby dziecko miało czyste i świeże śpioszki, kaftaniki, pajacyki czy body kopertowe niemowlęce w dniu przybycia do domu ze szpitala.

Czy warto prać nowe ubranka niemowlęce?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – tak, warto! Po pierwsze dlatego, że nigdy nie wiadomo jak w sklepie były przechowywane ubranka, może leżały na magazynie, którego czystość nie była idealna? Może też się zdarzyć, że ciuszki były poddanie działaniu formaldehydu? Cokolwiek by to było, chemikalia czy kurz, maluszek zasługuje na czyste i świeże ubranka.

Jak prać niemowlęce ubranka?

Współczesne pralki mają specjalne programy, w tym delikatne, które świetnie sprawdzą się w przypadku ubranek dla maluszków. O ile samo pranie nie wymaga większego wysiłku, o tyle przygotowanie odzieży niemowlęcej może zająć nieco więcej czasu. Niejedna młoda mama zastanawia się czy ubrania dziecięce pierze się osobno? Jaki środek piorący wybrać? Czy trzeba włączyć podwójne płukanie? Poniżej kilka praktycznych rad:

1. Przygotowanie – to, co trzeba zrobić na samym początku, to posortować ciuszki kolorami, następnie zapiąć wszystkie zatrzaski i guziki w pajacykach, śpioszkach i body, a na końcu wywrócić wszystkie rzeczy na lewą stronę. Malutkie skarpetki i rękawiczki – niedrapki dobrze jest prać w specjalnej siateczce.

2. Wybór detergentu – środek piorący musi być przeznaczony dla niemowląt i nie ma tutaj miejsca na kompromisy. Najlepsze są hipoalergiczne proszki lub płyny do prania, które nie będą podrażniały wrażliwej i delikatnej skóry maluszka, ale na tyle skuteczne by po wypraniu odzież była czysta i świeża.

3.Temperatura – zaleca się, jeśli to możliwe, pranie ubranek w 90 stopniach, ponieważ zagwarantuje to usunięcie wszystkich zarazków z tkaniny. Jeśli instrukcja pranie na metce wyklucza taką możliwość, należy wybrać temperaturę wskazaną przez producenta.

Gdzie kupić sprawdzone środki piorące dla niemowląt?

W dzisiejszych czasach wybór tego typu produktów jest ogromny. Znajdziemy je w wielu sklepach w naszej najbliższej okolicy. Robiąc zakupy w ramach wyprawki dla noworodka, możemy również zaopatrzyć się w bezpieczne proszki w dedykowanych sklepach dla niemowląt. Jednym z nich jest sklep abc-bobasa.pl. Na stronie https://abc-bobasa.pl/, oferowane są produkty popularne wśród wielu rodziców najmłodszych dzieci.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz