Laserowe zamykanie naczynek- na czym polega?

Laserowe zamykanie naczynek polega na wysyłaniu impulsów laserowych o pewnej długości w stronę poszerzonych naczyń wywołując ich kontrolowane podgrzanie i zamknięcie. Rozszerzone naczynka zanikają, ponadto miejsca obok są uszczelniane. Powrót do codzienności jest szybki i bezbolesny, a sam zabieg charakteryzuje się niskim ryzykiem powikłań, a przy tym wysoką skutecznością.

Zamykanie naczynek – przyczyny ich powstawania i zapobieganie

Naczynka są widoczne na skórze, ponieważ rozszerzają się lub pękają z powodu małej elastyczności i tendencji do kruszenia, co wynika głównie z czynników genetycznych. Skłonność do ich powstawania mają przede wszystkim osoby ze skórą cienką, wrażliwą i jasną. Aby wzmocnić skórę od zewnątrz, warto postawić na właściwą pielęgnację. Niemniej jednak, istnieją jeszcze inne metody, aby wzmocnić naczynka. Jedną z najważniejszych jest prawidłowa dieta. Ponadto należy stosować hipoalergiczne kosmetyki, a przede wszystkim kremy z filtrem. Kosmetyki powinny zawierać roślinne ekstrakty. Jeśli wprowadzone działania nie przynoszą skutków, niezbędne są profesjonalne zabiegi kosmetologiczne.

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku – jakie zabiegi stosować?

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku odbywa się jedną z dostępnych metod:

  • Harmony XL PRO Dye-VL. Uszczelnia naczynia krwionośne. Jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. Zabieg trwa od 15 do 60 minut,
  • Laser Quadrostar Pro Yellow. Oddziałuje bezpośrednio na oksyhemoglobinę niwelując źródło problemu, nie podrażnia skóry, jest bezbolesny. Pojedynczy zabieg trwa od 30 do 60 minut,
  • Laser VariteLite 532 nm lub laser VariteLite 940 nm. Zabieg zajmuje do 60 minut, nie wywołuje bólu.

Zamykanie naczynek na nogach w Gdańsku – rodzaje możliwych zabiegów

Zabiegi laserowe na nogach, które zamykają naczynka to:

  • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm będący laserem neodymowo-yagowym, który wytwarza światło pulsacyjne pochłaniające hemoglobinę i wodę. Wykonywany bez znieczulenia, sesje zajmuje od 15 do 90 minut,
  • QuadroStar Pro Yellow. Wiązka lasera trafia precyzyjnie do problematycznego naczynka, ale podrażniania pobliskich tkanek,
  • Laser VariLite 532 NM i 940 NM to laser diodowy, który zamyka niebieskie i czerwone naczynka. Jest bezbolesny. Sesja trwa do 60 minut, odbywa się bez znieczulenia.

Zamykanie naczynek laserem – przygotowanie, pielęgnacja

Zamykanie naczynek to bezpieczny zabieg, do którego nie należy się przygotowywać. Wcześniej jednak należy odbyć konsultację ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Po zakończonym zabiegu bardzo ważne jest, jak pielęgnujemy skórę. W związku z tym rekomendowane jest stosowanie kosmetyków poleconych przez kosmetologa. Kosmetyki powinny zawierać starannie dobrane składniki aktywne, które wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne. Ich regularne stosowanie pozwala przeciwdziałać ponownemu pękaniu naczynek. Niemniej jednak, ważne są działania wspomagające, w tym przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz unikanie sauny, alkoholu czy wysokiej temperatury. Aby zabieg przyniósł oczekiwany efekty, powinien wykonywać go doświadczony kosmetolog.

Podsumowanie

Podsumowując, laserowe zamykanie naczynek jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, dlatego staje się coraz popularniejszą metodą zamykania rozszerzonych naczynek. Metoda pozwala odzyskać dobre samopoczucie i pozbyć się kompleksów, które często towarzyszą osobom, które zmagają się z problemem pękających naczynek.

FAQ

1. Czy laserowe zamykanie naczynek należy powtarzać?
Niektóre metody pozwalają na trwałe usunięcie naczynek, podczas gdy inne zapewniają efekty tylko przez rok, co zależy od wielu czynników, dlatego każdy przypadek należy omówić z kosmetologiem.

2. Czy zamykanie naczynek jest również dla mężczyzn?
Tak, zabieg wykonywany jest nie tylko u pań, ale także mężczyzn.

3. Czy po zamykaniu naczynek można pić alkohol?
Alkohol jest jednym z czynników ryzyka, które może spowodować pękanie naczynek, dlatego spożywanie alkoholu nie jest wskazane.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz