Jak zrobić zdrowe batony dla dzieci?

Od tego, co twoje dzieci jedzą na co dzień, zależy ich rozwój. O ile twój organizm poradzi sobie ze strawieniem paczki chipsów czy całej tabliczki czekolady, tak już układ pokarmowy maluszka może poważnie odczuć szkodliwość podobnych produktów. Jeżeli już chcesz czasami podać dziecku jakieś słodycze, najlepiej zrób je samodzielnie. Nie musisz mieć wcale wielkiego talentu do pieczenia, by stworzyć wyśmienite zdrowe batoniki dla dzieci, którymi twoje szkraby będą się wprost zajadać.

Do produkcji domowych i słodkich łakoci wykorzystuj różnorodne składniki. Nie ograniczaj się jedynie do podstawowych i oczywistych płatków owsianych bądź mąki pełnoziarnistej. Zacznij bawić się w kuchni. Najpierw wybierz bazę wypieku, a potem dobieraj do niej kolejne dodatki. Podstawą w zdrowych batonikach dla dzieci powinny być orzechy i owoce (głównie te suszone). Orzechów staraj się zawsze dawać więcej. Mimo iż suszone owoce mają sporo dobrych właściwości odżywczych, to jednak dalej pozostają one głównie źródłem cukrów prostych, które w diecie należy ograniczać. Zadbaj też o to, by twoje zdrowe batony dla dzieci zawierały różne odmiany orzechów. Pozwól dziecku na wypróbowanie nowych smaków. Nie używaj wyłącznie klasycznych orzeszków arachidowych, nazywanych też fistaszkami, bo mimo iż są one najtańsze i zarazem najpopularniejsze, to jednak spośród wszystkich odmian orzechów mają najmniej dobrych właściwości odżywczych. Zadbaj też o pozostałe dodatki. Jeżeli chcesz, by batoniki miały ciekawszą strukturę, możesz wrzucić do nich jakieś ekspandowane zboża, chociażby zwykły ryż ekspandowany albo uzupełnić je wiórkami kokosowymi. Do dosłodzenia masy wykorzystaj miód lub daktyle. Wybrane składniki dokładnie ze sobą połącz, a następnie schłodź gotową masę i pokrój ją na równe kawałki.

Jak sama widzisz, takie batoniki dla dzieci nie wymagają od ciebie nawet pieczenia! Jesteś więc w stanie przygotować je dosłownie w ciągu piętnastu minut i to z pomocą swoich szkrabów. Dla nich będzie to niesamowite przeżycie, jeżeli pozwolisz im na samodzielne stworzenie pysznych i zdrowych słodyczy.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz