Jakie są rodzaje materaców sprężynowych?

Materace sprężynowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które szukają wygodnego wypoczynku. Wykonane są one ze sprężyn i wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu cechują się wysoką elastycznością i wytrzymałością. W efekcie wszystkie obciążenia na sprężynach sprawiają, że te wywołują opór, co sprawia, że materace nie tylko dobrze podtrzymują ciało, ale także są trwałe i się nie odkształcają.

Materace sprężynowe – czym się cechują?

Materace sprężynowe są rozwiązaniem, które ceni sobie wiele osób za trwałość i wysoki komfort. Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że nowoczesne materace kieszeniowe oraz bonelowe gwarantują doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Ponadto sen jest w pełni efektywny. Jakie najważniejsze cechy można wymienić, jeśli chodzi o materace sprężynowe?

Przede wszystkim jest to trwałość, ponieważ solidne sprężyny bardzo długo zachowują swój kształt, między innymi dzięki temu, że są odporne na uszkodzenia i nie odkształcają się. Nowoczesne modele wyposażone są bardzo dużą liczbę pracujących niezależnie sprężyn. Pozwala to utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji i dobrze go podpierać nawet przy większej masie ciała.

Oprócz sprężyn materace wyposażone są w warstwy, które wykonane są z pianki. W zależności od potrzeb można wybrać model sprężynowy z efektem sprężystości lub doskonałej plastyczności, czy też przyjemnego otulenia. Tradycyjne materace bonelowe wraz z kieszeniowymi to modele, które są dosyć chętnie wybierane przez klientów. Należy jednak dodać, że na rynku pojawiają się także inne rozwiązania, jak Multi Pocket i Pocket Plus.

Rodzaje materaców sprężynowych

Materace sprężynowe można podzielić na kilka rodzajów. Zmiana budowy i sposobu ułożenia sprężyn niewielkich rozmiarów sprawiła, że możliwe jest równomierne rozłożenie w danych obszarach. W przypadku materacy bonelowych można mówić o elastyczności powierzchniowej. W nowszych modelach, jak materace kieszeniowe można mówić już o elastyczności punktowej, która zapewnia większy komfort i zdecydowanie lepszą stabilizację kręgosłupa.

Materace kieszeniowe zbudowane są ze sprężyn znajdujących się w osobnych kieszonkach. Zastosowanie takiego zaawansowanego systemu sprężyn umożliwia wydzielenie różnych stref twardości. Materace kieszeniowe sprawdzą się w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem, a także dla par, które oczekują wygodnego rozwiązania dla dwojga.

Materace multi pocket zbudowane są na takiej samej konstrukcji, jak kieszeniowe, ale wyróżnia je to, że mają większe zagęszczenie sprężyn. W skrócie – jest ich więcej, ale mają mniejszą średnicę. Efektem tego rozwiązania jest perfekcyjne podparcie i komfort snu na najwyższym poziomie. Materace pocket plus to połączenie innowacyjnych wkładów piankowych i sprężyn. Sprężyny mają niewielką średnicę, ale charakteryzują się jednocześnie większą wysokością. Połączenie ich drobnej budowy i dużego zagęszczenia umożliwia osiągnięcie maksymalnej elastyczności punktowej, a także idealnego podparcia kręgosłupa.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz