Jaką przewagę mają kosmetyki naturalne?

Pielęgnacja ciała staje się coraz bardziej świadoma. Klienci częściej zwracają uwagę na skład oraz działanie kosmetyków, stąd rosnąca popularność produktów ekologicznych, naturalnych i wegańskich. Jakie są największe zalety naturalnej pielęgnacji?

Lepsza tolerancja składników

W naturze też występują alergeny i silne toksyny, ale do produkcji naturalnych kosmetyków używa się jedynie składników przebadanych i bezpiecznych dla zdrowia. Ekologiczne produkty bardzo rzadko uczulają, sprawdzają się przy skórze wrażliwej i podrażnionej, jak na przykład kosmetyki dostępne na https://eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/, są wolne od agresywnych syntetyków niszczących warstwę lipidową. Składniki naturalne są dużo lepiej przyswajane przez ludzką skórę i nie wywołują skutków ubocznych, dlatego można je stosować również na cerę trądzikową, naczynkową i wrażliwą.

Działanie zamiast maskowania

Konwencjonalne kosmetyki często tylko maskują objawy, na przykład bardzo mocno wysuszając cerę, przez co udaje się na pewien czas zatrzymać trądzik. Naturalny kosmetyk wspiera procesy metaboliczne zachodzące w skórze i pobudza jej regenerację, dlatego podczas takiej pielęgnacji naprawdę udaje się wyeliminować jakąś przypadłość. Fakt, kuracja naturalna może trwać dłużej, ale za to daje dużo lepsze efekty.

Mniej chemii w formule

Chemia pomogła uporać się z wieloma problemami, ale zbyt częsty kontakt z substancjami chemicznymi nie jest dobry dla skóry, włosów i paznokci. Bardzo wiele kosmetyków zachowuje swoje właściwości bez sztucznych dodatków, jak na przykład preparaty do pielęgnacji ust z https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/.

Ochrona środowiska

Mniej chemii jest dobre także dla otaczającej nas przyrody. Do wody trafia mniej toksyn, biodegradowalne opakowania można ponownie wykorzystać, a produkcja naturalnych kosmetyków nie emituje tylu zanieczyszczeń. Produkcja jest też bardziej etyczna – nie ma testowania na zwierzętach, a składniki pozyskuje się w uczciwych cenach od lokalnych dostawców.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz