Jak odciągnąć malucha od komputera i tabletu?

Często skarżymy się na to, że nasze dzieci mogłyby całymi dniami siedzieć przy komputerze oglądać bajki, albo grać. Jeżeli dostały taką możliwość i uznały to za fajny sposób spędzania wolnego czasu, to nic dziwnego, że ciężko przekonać je do innych form aktywności i zabawy. Jeżeli brakuje Ci pomysłu jak to zrobić, to moc inspiracji znajdziesz w bebetu.pl.

Wspólna zabawa może być kluczem do sukcesu

Ciężko zastąpić bodźce, które daje komputer, w normalnej zabawie poza wirtualnym światem. Aby ułatwić dziecku odejście od kolorowego ekranu i zachęcić go do innej formy spędzania czasu warto zainwestować w zabawki, które będą równie atrakcyjne, będą pobudzały wyobraźnię dziecka, a może rozwijały jego zainteresowania.

Zabawki w bebetu.pl mogą Ci pomóc, szczególnie jeżeli chcesz i znajdziesz czas na wspólną zabawę. Jeżeli Twoje dziecko ma problem z odejściem od komputera, bardzo prawdopodobne jest, że Twoja obecność mu w tym pomoże. Warto też celować w zabawki, których nigdy wcześniej nie było w domu, albo szukać podobnych, nowoczesnych alternatyw do przedmiotów, z których dziecko kiedyś chętnie korzystało.

Zabawa w formie doświadczania

Jako alternatywę do gier komputerowych, często kupujemy gry planszowe lub karciane w nadziei, że znajdą one uznanie wśród najmłodszych. Nie jest to niestety to samo i chociaż faktycznie planszówki rozwijają umiejętność logicznego myślenia i trzeba się nakombinować żeby wygrać, nie zawsze spotykają się z uznaniem dzieci.

Być może Twoją pociechę zainteresują zabawy, w których trzeba wykonać jakieś czynności. Np. stworzenie masy solnej, wykonanie lasu w słoiku, albo doświadczenia za pomocą dostępnych w kuchni produktów. Jeżeli nie masz do tego głowy, gotowe zabawki urozmaicające zabawę znajdziesz w bebetu.pl. Świetnie sprawdzi się tutaj:

  • zestaw do wykonania warzyw i owoców z masy solnej,
  • organiczna Ciastolina bezpieczna w kontaktach z żywnością,
  • obrazy z masy plastycznej,
  • fabryka masy żelowej, z której wykonasz własnego slima – małego, elastycznego potworka przelewającego się przez palce

Zabawki w bebetu.pl gwarantują Wam nie tylko dobrą zabawę, ale pobudzą Twoje dziecko do kreatywnego myślenia i rozwijania umiejętności, o których posiadaniu być może nawet on sam nie wiedział. 

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz