Jak działa kancelaria frankowa?

Kredyty w obcej walucie nie są wynalazkiem ostatnich kilku czy też nawet kilkunastu lat. Kredyty we frankach nie były również pierwszymi, oferowanymi na takich właśnie zasadach. Takie rozwiązanie było dostępne już wcześniej, jednak dopiero kredyty frankowe sprawiły, że ludzie faktycznie zaczęli dostrzegać w nich sporą okazję. Jak ostatecznie zakończyła się ta popularność kredytów frankowych? Niestety umocnienie się franka sprawiło, że wszystkim zadłużonym w tej walucie, bardzo mocno wzrosła rata kredytu. To sprawiło, że nie byli oni często w stanie spłacać swoich zobowiązań, niekiedy tracili nieruchomości. Dziś jednak na tą sprawę spogląda się zupełnie inaczej i z punktu widzenia kredytobiorcy, nie jest ona wcale przegrana. Gwarantem sukcesu jest jednak to, aby zgłosić się po pomoc dla frankowiczów do odpowiedniej kancelarii frankowej.

Jakiej pomocy udzielają kancelarie frankowe?

Problemy frankowiczów ciągną się w gruncie rzeczy od wielu lat. Oferowana im pomoc ze strony państwa, nigdy nie została ostatecznie zrealizowana. Dziś jednak i bez niej, wiele spraw osobom posiadającym takie zadłużenie, udaje się wygrywać. Dzieje się tak natomiast właśnie dzięki kancelariom frankowym, które działają na bardzo wysokim poziomie i udzielają fachowej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Takie kancelarie swój główny tryb działania, opierają na sprawach frankowych. W pierwszym zetknięciu się z taką kancelarią, następuje przeanalizowanie naszej umowy kredytowej. Osoby doświadczone w tym zakresie wiedzą jakich kruczków szukać oraz gdzie mogą się one znajdować. Nie w każdej umowie znajdują się nielegalne zapisy, w większości jednak padają sformułowania, stawiające klienta w dużo gorszej pozycji i sprawiające, że z góry jest on niejako przegrany. Takie zapisy są podstawą do tego, aby kancelaria frankowa rozpoczęła z nami współpracę. Pierwsza analiza umowy, zazwyczaj jest darmowa.

Koniecznie doczytaj: https://www.stop-frank.pl/kredyt-we-frankach-o-co-chodzi-i-co-z-nim-robic/

Jak wygląda sprawa sądowa w przypadku pomocy kancelarii frankowej?

Gdy kancelaria frankowa dokładnie zapozna się z naszą umową i wypunktuje sformułowania, które można podważyć w sądzie, wówczas sprawa trafia tam do rozpatrzenia. Obecnie w wielu takich sprawach wygrywają właśnie frankowicze, a spory przegrywają nawet największe instytucje finansowe. Wówczas są one zmuszone do zwrócenia swojemu klientowi nadpłat, jakie nielegalnie zostały pobrane w czasie trwania samej umowy. Sprawy mogą oczywiście nieco trwać, sąd musi bowiem rozważyć wszelkie za i przeciw. Jeśli jednak przychyli się chociaż do braku zasadności jednego z zapisów, wówczas przy pomocy kancelarii frankowej jesteśmy w stanie podważyć ważność całej umowy.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz