Insekty w sezonie letnim — jak się zabezpieczyć?

Lato to pora roku, w której nasilają się problemy z insektami. Szkodniki atakują nas, nasze wnętrza i domowe zwierzęta, a obrona przed nimi nie zawsze okazuje się tak skuteczna, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego już teraz sprawdź, jak się zabezpieczyć przed insektami. 

Pamiętaj, że profilaktyka jest znacznie tańsza, niż doraźne zwalczanie insektów, dlatego dowiedz się również, co przyciąga szkodniki i w jaki sposób najczęściej dostają się do domów oraz mieszkań. Informacji tego rodzaju poszukaj na stronach polecanych firm DDD, a tymczasem sprawdź, jak zabezpieczyć się przed insektami latem

Jak zabezpieczyć pomieszczenia przed insektami?

Podstawową kwestią w zabezpieczeniu pomieszczeń przed insektami jest utrzymywanie w nich porządku, co oznacza konieczność regularnego i dokładnego sprzątania. Zwróć szczególną uwagę na narożniki pomieszczenia, miejsca pod i za meblami oraz okolice koszy na śmieci. Tam bowiem często gromadzą się resztki, na których żeruje wiele insektów (np. karaluchy czy prusaki). 

Poza tym należy dokładnie zabezpieczyć wszystkie drogi, którymi szkodniki mogą dostać się do pomieszczeń. Najskuteczniejsze przeciwko owadom latającym okazują się moskitiery. Jeżeli ich montaż jest niemożliwy, staraj się nie zostawiać na dłuższy czas otwartych na oścież okien. Pomyśl także o uszczelnieniu otworów wokół rur, okien i drzwi, a produkty spożywcze przechowuj w szczelnie zamykanych, plastikowych pojemnikach. 

Jak się chronić przed kleszczami i komarami?

Ochrona przed insektami na terenach otwartych wymaga stosowania skuteczny repelentów. Pamiętaj, że wbrew amatorskim opiniom, środki domowej roboty oraz odstraszacze z internetu zwykle okazują się nieskuteczne. Bywa i tak, że zaaplikowane bezpośrednio na skórę wywołują miejscowe podrażnienie. 

Pod żadnym pozorem nie stosuj niesprawdzonych preparatów na wrażliwą skórę dzieci. 

Jedną z najskuteczniejszych, doskonale przebadanych substancji odstraszających komary i kleszcze jest DEET. Szukaj więc preparatów, które go zawierają. Warto również wiedzieć o tym, że każdy repelent chroni tylko przez pewien okres. Informacje o tym oraz szczegółach stosowania znajdziesz na opakowaniu środka odstraszającego. Zawsze używaj repelentów zgodnie z zaleceniami producenta. 

Jeżeli komary lub biedronki azjatyckie przeszkadzają Ci podczas wypoczynku w ogrodzie, zastanów się nad przeprowadzeniem ich specjalistycznego zwalczania. Gdy wykona je profesjonalna firma DDD, skuteczność zabiegów okaże się bardzo wysoka. 

W jaki sposób chronić przed insektami domowe zwierzęta?

Problem insektów latem dotyczy również naszych pupili. Atakują je przede wszystkim kleszcze, ale długie letnie dni sprzyjają wędrówkom, podczas których niejeden pies i kot złapie pchły. Aby uniknąć zarówno pcheł, jak i kleszczy, warto założyć czworonogowi specjalną obrożę przeciwko insektom. W internecie znajdziesz ich bardzo wiele i w rozmaitych cenach. Kieruj się jednak opiniami użytkowników, a nie marką czy kosztami zakupu. 

Oprócz obroży konieczne będą również regularne oględziny skóry zwierzęcia w poszukiwaniu pasożytów. Najlepiej byłoby wykonywać je po każdym spacerze, ale nie każdy ma na to czas. Warto jednak zawsze sprawdzić, chociaż pachwiny zwierzęcia, okolice uszu oraz pyska, ponieważ to w tych miejscach najłatwiej zauważyć pasożyty. Pomyśl także o regularnych kąpielach pupila w wodzie z dodatkiem szamponu na pasożyty.

Co zrobić, jeśli nie możemy sobie poradzić z insektami?

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz poradzić sobie z insektami w Twoim domu, mieszkaniu lub ogrodzie, nie wahaj się i natychmiast zamów profesjonalną dezynsekcję. Nie musisz nawet wiedzieć, z jakimi szkodnikami masz do czynienia. Wystarczy, że telefonicznie umówisz wizytę technika. 

Dowiedz się jak wybrać najlepszą firmę DDD: https://dezpro.pl/jak-wybrac-najlepsza-firme-ddd-czego-nalezy-oczekiwac-od-profesjonalnych-uslug-zwalczania-szkodnikow/

Pracownik firmy DDD przyjedzie do Ciebie i przeprowadzi dokładne oględziny pomieszczeń lub ogrodu. W ten sposób zidentyfikuje problem, z którym się mierzysz i zaproponuje jego najkorzystniejsze rozwiązanie. Pamiętaj, że insekty same nie znikną, a wręcz przeciwnie, będą się rozmnażać, dlatego im szybciej wykonasz dezynsekcje, tym lepiej.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz