Termometr bezdotykowy dla rodziny

Monitorowanie temperatury to bardzo istotna czynność w kontrolowaniu stanu zdrowia. Jest to bardzo ważne zarówno u małych dzieci, jak i starszych osób. Wysoka temperatura ciała może świadczyć o chorobie, dlatego warto zawsze mieć ją pod kontrolą, aby odpowiednio szybko zareagować. Ułatwia to termometr bezdotykowy, dzięki któremu szybko zmierzymy temperaturę. Jak działa termometr bezdotykowy i jakie są jego zalety? 

Jak działa termometr bezdotykowy? 

Ten typ termometru jest alternatywą dla urządzenia tradycyjnego, czyli takiego, które wymaga kontaktu z ciałem. Zasada jego działania opiera się na pomiarze promieniowania podczerwonego. Im wyższa temperatura ciała, tym większe będzie promieniowanie, które zostanie zarejestrowane przez urządzenie. 

Niektóre termometry bezdotykowe posiadają tak zwaną funkcję kalibracji. Oznacza to, że urządzenie szybko przystosowuje się do temperatury pomieszczenia. Jest to ważne, gdy np. przechowywaliśmy termometr w szufladzie w pomieszczeniu o innej temperaturze niż w miejscu, gdzie go używamy. Bez kalibracji pomiar może być nieadekwatny do stanu rzeczywistego, przez co źle zinterpretujemy dolegliwość. Dlatego warto wybierać urządzenie, które posiada tę funkcję. 

Dlaczego warto z niego korzystać 

Termometr bezdotykowy to dobra opcja szczególnie dla rodzin z dziećmi. Zmierzenie temperatury maluchowi często jest nie lada wyzwaniem. Dziecko jest ruchliwe, a do tego nie pozwala na umieszczenie termometru pod pachą. Urządzenie bezdotykowe, jak sama nazwa mówi, nie wymaga kontaktu z ciałem. Dlatego kontrolowanie temperatury dziecka jest znacznie prostsze. Można ją zmierzyć nawet podczas snu. Cały pomiar trwa kilka sekund, a do tego jest dokładniejszy niż w przypadku tradycyjnych termometrów. Jeśli z urządzenia korzysta cała rodzina, to termometr bezdotykowy zapewnia również większą higienę. 

Jak używać termometru bezdotykowego? 

Używanie termometru powinno być zgodne z zaleceniami producenta. Temperaturę należy mierzyć z odległości podanej w instrukcji. Wystarczy nakierować urządzenie na daną część ciała (najczęściej czoło) nacisnąć odpowiedni przycisk i po kilku sekundach można odczytać wynik pomiaru. Należy pamiętać o tym, aby podczas mierzenia temperatury skóra była sucha i czysta. Nie może być również osłonięta włosami czy odzieżą. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w pomieszczeniu nie ma przeciągu. Podmuch powietrza może zaburzyć prawidłowy odczyt temperatury.

Kupujemy pierwszy termometr bezdotykowy

Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem termometru bezdotykowego to konicznie sprawdź urządzenie Visiofocus Smart dystrybuowane przez markę pewnypomiar.pl. Kalibracja względem otoczenia, szybki pomiar temperatury, możliwość bezpiecznego jej mierzenia na powiece, czy projektor ułatwiający poprawne mierzenie to tylko niektóre z funkcji wyróżniających właśnie ten termometr.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz