Czy zlewozmywak z ociekaczem jest praktycznym rozwiązaniem w kuchni?

To, że zlewozmywak jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni jest oczywiste. Bez względu na to jaką mamy przestrzeń, wybierzemy większy dwu lub półtorakomorowy, albo jednokomorowy dla mniejszych kuchni. Zlewozmywaki zachwycają obecnie swoim designem i poza funkcją jaką mają spełniać, co raz częściej stają się dekoracją i ozdobą samą w sobie. Ale co z ociekaczem? Czy to faktycznie jest niezbędny element? Do czego właściwie służy i jak go sensownie wykorzystać lub zagospodarować? Dzisiaj postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości.

Zlewozmywak z ociekaczem

Jeszcze jakiś czas temu zlewozmywaki z ociekaczem pełniły w naszej kuchni dwie fundamentalne funkcje: pozwalały nam umyć i osuszyć naczynia. Prawda jest jednak taka, że na ociekaczu z łatwością umieścimy garnki, lub szklanki, ale co z talerzami? Możemy kłaść je na płasko, ale przez to dłużej schną, mogą się osunąć i uszkodzić, a więc i tak dodatkowo potrzebujemy chociaż małej suszarki, która pozwoli nam zorganizować umyte naczynia. W dobie zmywarek raczej nie mamy już tak dużej potrzeby na wykorzystywanie ociekacza do osuszania aneksu kuchennego, natomiast bardziej sprawdza się on w procesie rozmrażania produktów, jest dodatkowym miejscem na którym możemy umieścić sitko z odcedzonymi warzywami aby usunąć z nich nadmiar wody, albo odstawić do wystudzenia gorący garnek z potrawą lub półproduktami. Nie mniej – ociekacz przydaje się w kuchni i docenia go wiele gospodyń domowych.

Jaki zlewozmywak z ociekaczem wybrać?

Zlew to inwestycja na długie lata, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Zlewozmywaki marki Promar oraz Brenor dostępne w sklepie internetowym zlewozmywak.pl mogą być odpowiedzią na pytanie, jaki zlewozmywak wybrać, jaki będzie najlepszy oraz czy na pewno zaspokoi potrzeby domowników. Producenci zlewozmywaków zadbali o odpowiednie materiały, które zapewniają ich wytrzymałość i trwałość. Z zlewozmywakami granitowymi możemy zapomnieć o zarysowaniach, pęknięciach czy niemożliwych do usunięcia zabrudzeniach i przebarwieniach.

W ofercie znajdziemy różne modele zlewozmywaków, w wielu ciemnych lub jasnych i pastelowych kolorach, otrzymamy długoletnią gwarancję na zakupiony produkt, a dodatkowo będziemy mogli znaleźć zlewozmywak, który w zupełności spełni nasze oczekiwania pod względem wielkości i ilości komór. Zlewozmywaki granitowe dają też możliwość podłączenia pralki i zmywarki. Wiele z nich, przez swoje nieduże gabaryty pozwala oszczędzić przestrzeń pod zlewem, a tym samym umieścić większą ilość koszy do segregacji odpadów. Zlewozmywak.pl zaopatrzy nas kompleksowo. W sklepie kupimy nie tylko zlew, ale także baterię oraz dozownik na płyn do naczyń, które idealnie będą ze sobą współgrały. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że zakupione elementy nie będą do siebie pasować, a my zaoszczędzimy czas na szukaniu odpowiednich dodatków.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz