Pocztówki Bez nienawiści

Kampania Bez nienawiści – No Hate Speech Movement zaprasza do udziału w europejskiej akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka – stworzenia „Pocztówki Bez Nienawiści”.

Zbliżają się święta, spada pierwszy śnieg. To czas, kiedy wysyłamy bliskim pocztówki z życzeniami. Zapraszamy Was, abyście w tym roku sami zaprojektowali pocztówki, które będą związane z Dniem Praw Człowieka.

Pocztówka powinna zawierać stempel „No hate” w prawym górnym rogu. (możecie go ściągnąć w pliku z komentarza poniżej). Motyw ten będzie łączył wszystkie kartki, które powstaną w ramach Kampanii w całej Europie.

Obrazek będący tłem pocztówki powinien prezentować coś w sposób oczywisty związanego z Polską (uniknijcie stereotypów) – obrazek może przedstawiać np. młodych ludzi w akcji na tle/w budynku, który związany jest z naszym krajem (znany plac, budynek, symbol, przedmiot). Nie używajcie flagi Polski jako jedynego tła. W górnej części powinien pojawić się tekst (najlepiej w kolorze czerwonym) „FROM POLAND WITH LOVE”

Najważniejsze jest jednak przesłanie, czyli tekst poniżej obrazka – może to być krótka fraza o wadze praw człowieka, niebezpieczeństwach wynikających z mowy nienawiści lub czymś związanym z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Stwórzcie coś kreatywnego i chwytliwego! (Jeśli nie macie pomysłu, możecie użyć motto Tygodnia Praw Człowieka: „Human Rights: Always ON, Never OFF”)

Wyślijcie nam zaprojektowane pocztówki (na adres kampania@beznienawisci.pl , w tytule wpisując „Pocztówka – 10.12”) w trzech wersjach:
1. Jako plik graficzny z tekstem po polsku
2. Jako plik graficzny z tekstem po angielsku (jesteśmy częścią międzynarodowej Kampanii, chcemy podzielić się pracami z aktywistami z całej Europy)
3. Jako plik graficzny bez tekstu poniżej obrazka (ze stemplem i napisem „FROM POLAND WITH LOVE”) – tak, żeby inni mogli pobrać pocztówkę i wpisać swój własny tekst.

Nagrodą za najlepsze projekty pocztówek będą pakiety europejskiej Kampanii (koszulki, przypinki, naklejki, „Bookmarks” – podręcznik Kampanii w j. angielskim).

Wydarzenie na Facebooku.

Komentarze

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodaj zdjęcie opcjonalne (tylko JPEG)