II Noc Świątyń w Warszawie

14192063_509968269199538_5697005745975748680_n17 września 2016 zachęcamy wszystkich warszawiaków i wszystkie warszawianki do wzięcia udziału w Drugiej Nocy Świątyń organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii.

W Warszawie działa wiele wspólnot religijnych, które otwierają swe świątynie podczas corocznej Nocy Muzeów. Wraz z członkami tych wspólnot doszliśmy do wniosku, że warto zaszczepić tę ideę i otworzyć drzwi świątyń, aby pokazać świat na co dzień niedostępny dla warszawiaków i warszawianek.

Naszym celem jest ukazanie Warszawy, jako miasta wielokulturowego, różnorodnego i otwartego, które swe tradycje wielokulturowości kultywuje od kilkuset lat. Uważamy, że w obecnej sytuacji, gdy niechęć do wszelkiej „inności” jest coraz mocniej zauważalna, tego typu inicjatywy mogą pomóc poznać społeczności, do których niektórzy mogą żywić uprzedzenia.

Chcemy by Noc Świątyń była okazją do odwiedzenia miejsc najważniejszych dla przedstawicieli i przedstawicielek różnych wyznań. Wierzymy, że będzie to czas zwiedzania niezwykłych budowli i wyjątkowych miejsc, rozmów z członkami wspólnot religijnych, zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości. Będzie to również wydarzenie o charakterze kulturalnym, gdyż przedstawiciele różnych wyznań przygotowali dla gości koncerty, prezentacje czy warsztaty.

Zapraszamy serdecznie osoby w każdym wieku! 🙂

Do wszystkich światyń i kościołów wstęp wolny.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „POLIS” oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Komentarze

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodaj zdjęcie opcjonalne (tylko JPEG)